Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im, C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza na

Pierwsza zielonogórska szkoła powszechna, jaką była nasza „Jedynka”,  rozpoczęła swą działalność już 16 sierpnia 1945 roku. Było to zaledwie  miesiąc po instrukcji władz centralnych, normującej powstawanie życia szkolnego w powojennej Polsce i miesiąc po powstaniu w mieście Inspektoratu Szkolnego. Powszechną Szkołę Podstawową nr 1 ulokowano na Placu Słowiańskim 15, w budynku byłej niemieckiej szkoły podstawowej. Uroczyste otwarcie „Jedynki”  nastąpiło 16 sierpnia 1945 roku.  Pierwszym kierownikiem szkoły był Brunon Anders (z Monografii SP nr 1).

Kronikę szkoły z 1945 roku, która była pierwszą kroniką szkolną, kopie świadectw, fotografie budynku, uczniów, kadry nauczycielskiej i in. będziemy mogli obejrzeć na wystawie znajdującej się na pierwszym piętrze Zielonogórskiej Palmiarni.

Zapraszamy 12 października na godzinę 16:00 na oficjalne otwarcie.

zdjęcia...

 ________________________________________________________________________________________

Obchody jubileuszu siedemdziesięciolecia naszej szkoły zainaugurowały dzieci z klas I-III. 5 października pod opieką pani terapeutki oraz pani ze świetlicy zasadziły drzewko pamięci – małego platana wraz z  „kapsułą czasu”, do której włożyły swoje rysunki i prace literackie. Sadzenie drzewka sprawiło najmłodszym uczniom wiele radości.

UROCZYSTOŚĆ W FILHARMONII ZIELONOGÓRSKIEJ

SPEKTAKL BĘDĘ KRÓLEM

Niezwykła oprawa sceniczna, podniosły nastrój, dostojni goście, wzruszenie i wspomnienia, wspomnienia… Wzruszenie udzieliło się także prowadzącym uroczystość: aktorce Teatru Lubuskiego, pani Beacie Sobickiej - Kupczyk oraz panu Bartkowi Jędrzejakowi, absolwentowi Jedynki. „Każdy może być królem swojego życia, każdy może być tym, kim chce.” – tymi słowami pani Beata zapowiedziała spektakl „Będę królem” przygotowany przez szkolny zespół teatralny Wykrzyknik prowadzony przez panią Renatę Trzaskowską, nagrodzony Złotym Piórem Koszałka Opałka na Przeglądzie Dziecięcej Twórczości Teatralnej. „Ważne, by pierwsze marzenia o własnym królestwie zrodziły się wśród przyjaznych ludzi, którzy pomogliby przekuć dziecięce wyobrażenia w życiowe sukcesy.” – powiedział po występie młodych artystów pan Bartek

Z KART HISTORII SZKOŁY

Po uroczystym powitaniu gości, prowadzący przypomnieli historię Jubilatki opracowaną  na podstawie najstarszych kronik szkoły i zachowanych dokumentów . I znów powróciły wspomnienia…

Oto krótki komentarz do przedstawionej prezentacji multimedialnej:

16 lipca 1945 roku  wydano instrukcję w sprawie realizacji obowiązku szkolnego  i organizacji szkół powszechnych w roku  szkolnym 1945/1946. 16 sierpnia 1945 roku  rozpoczęła działalność Powszechna Szkoła Podstawowa nr 1 na Placu Słowiańskim 15, w budynku byłej niemieckiej szkoły podstawowej. Pierwszym kierownikiem szkoły został pan Brunon Anders. Pomimo trudności uczniowie cieszyli się życiem szkolnym. Działały: Samorząd Szkolny,  harcerskie grupy chłopców i dziewczynek, szkolne koło PCK, kółko dramatyczne, recytatorskie, zespół taneczny

 Szkoła w nowym budynku

Rok szkolny 1973/74 rozpoczęła uroczysta inauguracja na dziedzińcu nowego budynku przy ul. Gwardii Ludowej 17 (obecnie ul. kard. Stefana Wyszyńskiego). Ówczesnym dyrektorem był pan Wiesław Szatkowski. Do nowej Jedynki  zapisano 640 uczniów. W 1978 roku dyrektorem szkoły została pani Irena Starkiewicz, a od roku 1986 szkołą kierował pan Józef Gembara.

 

1990- stanowisko dyrektora objęła pani Barbara Hejduk, która zapisała się w pamięci nauczycieli, uczniów i ich rodziców jako osoba niezwykle oddana szkole, mądry i wyrozumiały dyrektor, przyjaciel młodzieży.

Pani dyrektor Barbara Hejduk na uroczystości w filharmonii (z lewej), obok pani Irena Zaborowska i pani Krystyna Skoczylas.

WSPOMNIENIA ABSOLWENTÓW

To w naszej szkole marzenia w porę dostrzeżone, odpowiednio pielęgnowane uwalniają się i opuszczając nasze mury, ulatują wolno. Gdzie upadną, jak dmuchawce - tam budują nowe życie, ale wspomnienia i wdzięczność pozostają.

„Zatopię się w kwiecistym gwarze,

A kiedy wiosna powie koniec,

By nie dolecieć z twoich marzeń

Dmuchawcem sfrunę. Otwórz dłonie…”

To słowa wiersza, którymi prowadząca, pani Beata, powitała absolwentów Jedynki, a niezwykłą „ilustracją” do wiersza był występ uroczej baletnicy…

I oto powrócili do nas we wspomnieniach absolwenci szkoły, a prowadzący uroczystość zaprezentowali  wyniki plebiscytu pt. Nasi Wspaniali.

SUKCESY SZKOŁY

Wspaniali absolwenci dają  obecnym uczniom impuls do uwolnienia dmuchawców marzeń, a  szkoła nie ustaje w szlifowaniu kolejnych diamentów. Świadczą o tym liczne uczniowskie sukcesy naukowe, artystyczne i sportowe, ukazane w prezentacji multimedialnej. Oto niektóre z nich:

Sukcesy naukowe: m. in. osiągnięcia w wojewódzkich konkursach przedmiotowych oraz w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur:

Sukcesy artystyczne:

v teatralne w latach 2004 – 2014:  Złote Pióro Koszałka Opałka, Srebrne Pióro Koszałka Opałka, Brązowe pióro Koszałka Opałka:  teatr RAZ DWA, teatr OD POCZĄTKU,  teatr DO GÓRY NOGAMI,  teatr WYKRZYKNIK.

 

v  laureaci Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego,

v laureaci turniejów poetyckich:  Turniej Jednego Wiersza i Iskierka Radości, Ja i mój Świat; wydanie wielu tomików poezji dziecięcej

v udział  w  Światowym  Międzynarodowym  Festiwalu  Twórczości  Szkolnej  we  włoskiej  miejscowości San Remo.

 

Sukcesy sportowe

v  liczne osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim, miejskim i rejonowym m. in. w piłce ręcznej,  siatkowej, w lekkiej atletyce, szachach.

Współpraca z zagranicą

Do ważnych sukcesów szkoły należy udana współpraca z zagranicą.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat realizowaliśmy międzynarodowe projekty

wspólnie ze szkołami z Finlandii, Francji, Irlandii, Grecji, Włoch, Rumunii, Szwecji, Walii, Łotwy i Węgier. Szczególnie ważne i rozwijające są dla nas kontakty z wieloletnim partnerem – Niemcami i szkołą w Cottbus, z którą Szkoła Podstawowa nr 1 podpisała deklarację współpracy w 1999 roku.

 

Polsko-niemieckie spotkania młodzieży na obozach w Przylepie.

 

Tak wiele powodów do dumy dostarczyli nam uczniowie, iż nie sposób wszystkie z nich wymienić.  Po prezentacji przyszła kolej na występy artystyczne uczniów

i absolwentów Jedynki.

WYSTĘPY MŁODYCH ARTYSTÓW

Uczniowie i absolwenci szkoły wzbudzili zachwyt  różnorodnymi talentami artystycznymi i stworzyli niezapomnianą aurę uroczystości.

PRZEMÓWIENIE DYREKTORA SZKOŁY PANA ADAMA SZYMCZAKA

 Dmuchawce marzeń, dmuchawce wspomnień, dmuchawce słów…” - tak brzmiała zapowiedź  wystąpienia dyrektora szkoły, pana  Adama Szymczaka, a oto jego wybrane fragmenty:

„Pierwszego września 2015r. minęło 70 lat, od kiedy w Powszechnej Szkole Podstawowej nr 1 na Placu Słowiańskim zabrzmiał pierwszy dzwonek. (…)

Początki były bardzo trudne, jak czytamy w zachowanej kronice szkoły, ale osiedlający się tu Polacy nie tracili entuzjazmu, a nadzieja na normalne życie wyzwalała w nich bezinteresowną aktywność.

Dziś nie sposób wymienić wszystkich, nie sposób wyliczyć tego, co zrobili dla naszej szkoły, naszego miasta, kraju.

Długa jest lista tych, którzy na trwałe zapisali się  na kartach historii Jedynki, którzy ją tworzyli, rozwijali i wspierali. Dzięki temu nigdy nie była ona jedynie miejscem czy instytucją, ale rodziną stworzoną przez pokolenia uczniów i ich rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, którzy oddali Szkole Podstawowej nr 1 swoje umiejętności, entuzjazm i serce.

Dzisiejsza uroczystość to także święto absolwentów – przywoływania w pamięci kolegów, koleżanek, nauczycieli, ale i święto wzruszeń. Powrót do szkoły to bowiem powrót do najpiękniejszych, beztroskich lat życia.

Jestem dumny, że dane mi było przepracować ostanie 15 lat wśród ludzi twórczych, kreatywnych, poszukujących najlepszych rozwiązań w pracy z uczniami oraz otwartych i wrażliwych na potrzeby dzieci. Dzięki ich entuzjazmowi i zaangażowaniu udało się  stworzyć szkołę taką, jaką widzimy dzisiaj – przyjazną, kolorową i nowoczesną, otwartą na nowe wyzwania.

Jestem dumny,  że nasi uczniowie jak te symboliczne dmuchawce odlatują w świat i w różnych miejscach z powodzeniem realizują swoje marzenia.

Podobno dmuchawiec ma taką moc jak świeczka na torcie – spełnia życzenia. Moim życzeniem jest, aby nie zabrakło nauczycieli i uczniów, którzy z dumą będą mówić: „Jedynka to moja szkoła!”- tak zakończył swoje wystąpienie pan dyrektor Adam Szymczak.

Z okazji święta, szanowna Jubilatka otrzymała wiele życzeń, ale także ważny dla ducha szkoły prezent - sztandar. Z tej okazji ponownie zabrał głos Dyrektor szkoły, aby przekazać sztandar w ręce dzieci. „Niech będzie on symbolem waszej godności i powinności uczniowskiej. Strzeżcie jego honoru” – zwrócił się do uczniów tworzących pierwszy poczet sztandarowi Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Zielonej Górze.

Przyjmując sztandar, uczniowie złożyli uroczystą przysięgę, w której przyrzekli „(…) otaczać go czcią i dbać o to, by właściwym postępowaniem, zachowaniem i rzetelną nauką pracować na dobre imię szkoły.”

W ostatniej części uroczystości oddano głos dostojnym gościom: pani Wioletcie Haręźlak – wiceprezydent Miasta Zielona Góra oraz pani Annie Włodarczak – przedstawicielce Lubuskiego Kuratorium Oświaty. W swoich wystąpieniach panie złożyły gratulacje i wygłosiły wiele ciepłych słów pod adresem szkoły, dyrekcji, nauczycieli i uczniów. 

Następnie do wszystkich zgromadzonych zwróciła się pani Monika Szajner - Rola - przewodnicząca Rady Rodziców z miłymi podziękowaniami dla dyrekcji i nauczycieli za trud nauczania i wychowania młodego pokolenia.

W tej uroczystej chwili szczególnie ciepło i  wzruszająco zabrzmiały słowa pożegnalnej piosenki:

„Chcesz wiedzieć gdzie twój śmiech, kiedy smutno ci,

Gdzie ten klucz do zagadek drzwi.

Masz serce tak jak ja - czujesz jego rytm,

serce podpowiada, że tak pięknie żyć.

 

Pięknie żyć znaczy kochać świat.

Pięknie żyć tak jak żyje ptak.

Pięknie żyć tańczyć tak jak wiatr,

a Ziemi życzyć naj - jak najdłuższych lat!”

Niezwykły nastrój towarzyszył gościom i gospodarzom jubileuszowych uroczystości  także podczas spotkania w budynku szkoły, gdzie obejrzano okolicznościowe wystawy obrazujące historię i dorobek Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze. I znów wspomnień czar, wiele ciepłych słów, wzruszenie, pamiątkowe zdjęcia… zupełnie jak w wierszu:

„Chcę zatrzymać ten moment,

Choć na chwilę tam wrócić…

Wspomnienie jak dmuchawce…

Raz pobudzone w wir wiatru

Powracają.”

 

sprawozdanie 70 lecie

Zielona Góra, 6 października 2015 roku

 ________________________________________________________________________________________

   

 ________________________________________________________________________________________

13 października 2015 r. uczniowie  klas 2b ( wych. Agnieszka Ilkowska) i 2 d ( wych. Janina Kiersnowska) brały udział w wycieczce do Nadleśnictwa w Nowej Soli.  Była to ciekawa, jesienna  lekcja w plenerze, zakończona wspólnym ogniskiem. Towarzyszyły nam panie Edyta  Winowicz- Koselnik  i Dorota Wojtyła.

 ________________________________________________________________________________________

 

PASOWANIE NA UCZNIA

          7 października  odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza. Wszyscy uczniowie odświętnie ubrani w kolorowych biretach złożyli ślubowanie na sztandar szkoły w obecności swoich wychowawców i Rodziców.

O zasadach bezpieczeństwa przypomniał Pan Policjant, który w kilku słowach zaapelował również o noszenie odblasków.

Każda klasa zaprezentowała się w wierszu i w piosence. Wszyscy byli wspaniali.

Na zakończenie uroczystości odbyły się spotkania w klasach, gdzie dzieci otrzymały kuferki obfitości oraz słodki poczęstunek.

M. Antkiewicz, M. Lipińska

więcej...

 

 ________________________________________________________________________________________

KONKURSY  PRZEDMIOTOWE  2015/2016

Lp.

Nazwa konkursu

Etap szkolny

Skład komisji

1

Konkurs przedmiotowy

 z historii i społeczeństwa

19.11.2015r

Czwartek;

 godz. 14.00 -14.45

Przewodnicząca: A. Kaczmarek, czł. R. Igielski

2

Konkurs przedmiotowy

 z j. niemieckiego

18.11.2015r

Środa;

godz. 8.00-9.00

Przewodnicząca: M. Sierachan, czł. A. Więcek

3

Konkurs przedmiotowy

 z j. angielskiego

25.11.2015r

Środa;

godz.13.50-14.50

Przewodnicząca: W.Łacna, czł. J.Silska, K. Wujda

4

Konkurs przedmiotowy

 z j. polskiego

27.11.2015r

Piątek;

 godz.12.55-13.40

Przewodnicząca: M. Żołądziejewska, czł.  A. Kulczyńska,

I. Wrześniewska,

5

Konkurs przedmiotowy

 z matematyki

20.11.2015r

Piątek;

 godz.13.00-13.45

Przewodnicząca: A. Radczyc-Grzelak,

czł. M. Boratyńska, Z. Macała

6

Konkurs przedmiotowy

 z przyrody

26.11.2015r

Czwartek;

godz.14.00-14.45

Przewodnicząca: I. Koźlarek, czł. M. Sipowicz,

A. Gałęzewska

 

 ________________________________________________________________________________________

 

Podsumowanie projektu Comenius 2013-2015

Dobiegł końca nasz dwuletni projekt “Kultura, święta i tradycje poprzez 4 pory roku”. Projekt dostarczył zarówno uczniom, jak i nauczycielom naszej szkoły wielu pozytywnych wrażeń oraz wzbogacił o moc doświadczeń.

Nauczyciele odwiedzili wszystkie szkoły partnerskie. Dzięki tym wizytom poznali realia edukacji w Walii, Irlandii, Finlandii, Norwegii, Francji i Niemczech.

Uczniowie wzięli udział w licznych ciekawych przedsięwzięciach, m.in. w Dniu Języków Obcych, Dniu Europejskim, Jarmarku Świątecznym, odbyli wideokonferencje z uczniami ze szkół partnerskich oraz stworzyli książki kucharskie.

Weronika Łacna

 ________________________________________________________________________________________

 

29 i 30 września 2015 roku uczniowie  z klasy 1d z wych. Angeliką Świątczak i uczniowie z  klasy 2d z wych. Janiną Kiersnowską uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych we współpracy Biblioteki Szkolnej SP1 i Filii nr 5 WiMBP.

Podczas zajęć dzieci wysłuchały fragmentów książki „Szarka” Ewy Nowak. Odbyły się zagadki, szarady i zabawy ruchowe, polegające na wyszukiwaniu wśród regałów tropów dzikich zwierząt, które opisywane były w książce. Na zakończenie dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną ilustrującą las w aurze jesiennej. Obie klasy otrzymały dyplomy uczestnictwa w zajęciach.

Nauczycielki bibliotekarki

Edyta Koselnik-Winowicz

Justyna Zakrzewska-Woźniak  

 ________________________________________________________________________________________

 

Dziś obchodzimy Jubileusz 70-lecia szkoły. Z tej okazji delegacje klas, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście biorą udział w Uroczystości. Gala rozpoczyna się o godz. 13°° w Filharmonii Zielonogórskiej. Od kilku dni szanowna Jubilatka odbiera szczere życzenia. Wszyscy wspominamy, oglądamy pamiątki szkolne i z serdecznością wracamy myślą do dawnych lat.

   Szkoła Dawniej

 

 Szkoła Dziś

 ________________________________________________________________________________________

 

Urodziny naszej szkoły były świetną okazją do wspólnych zabaw, gier i zajęć związanych z naszą szkołą przeprowadzanych w świetlicy szkolnej. Dzieci pomagały w wykonaniu okolicznościowych dekoracji, wykonywały prace ilustrujące naszą szkołę. Fajlandczycy uczestniczyli w konkursie wiedzy o Szkole Podstawowej nr 1. Dzieci wzięły udział w quizie pt. "Parada Oszustów". Panie ze świetlicy starały się „oszukać” – odwieść dzieci od prawidłowych odpowiedzi- pomimo starań nauczycielek, uczestnicy poradzili sobie świetnie z większością zadań. Zwycięska grupa Patryka Z. z klasy 6 zdobyła 16 punktów na 20 możliwych. Kto ma ochotę zmierzyć się z jubileuszową „Paradą Oszustów” może wypełnić poniższy test. Nauczyciele wychowawcy świetlicy. 

 

 

 ________________________________________________________________________________________

„Krótki kurs savoir – vivre”

                    Savoir-vivre, bon-ton, etykieta – to słowa najczęściej kojarzone ze światem dorosłych. Zwykle nieznane ani w teorii, ani w praktyce bardzo młodemu człowiekowi. Jak zatem nauczyć dziecko trudnej sztuki dobrych manier?
Wystarczy przyjść na lekcję savoir-vivre do Biblioteki Wojewódzkiej. Zajęcia takie miały miejsce w czwartek 8 października  w oddziale dla dzieci.
Uczniowie klasy III c ze Szkoły Podstawowej nr 1 mieli okazję odbyć podróż do niezwykłej Krainy Dobrych Obyczajów. Najpierw w słownikach szukali objaśnień słów savoir  - vivre i bon – ton. Potem podczas prezentacji multimedialnej wprowadzeni zostali w świat uprzejmości, życzliwości i kultury. Nie zabrakło też krótkich scenek, które odgrywały dzieci o tym, jak trzeba się zachować w określonych sytuacjach.
Mam nadzieję, że lekcja na zawsze zostanie w pamięci uczniów, bo przecież nam wszystkim zależy na dobrze wychowanym młodym pokoleniu.

Renata Łado

 ________________________________________________________________________________________

 

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

26 września 2015 r. o godzinie 9:30, pod opieką p. K. Kaluzka i p. B. Waszczyk, wyruszyliśmy do Ogrodu Botanicznego. Wspólnie podziwialiśmy podobizny dinozaurów i robiliśmy sobie z nimi zdjęcia. Dowiedzieliśmy się także wielu informacji na ich temat. Odwiedziliśmy także mini zoo, w którym znajdowały się najróżniejsze zwierzęta: daniele, kozy, barany, surykatki, bażanty, pawie i różnego rodzaju papugi. Mnóstwo radości sprawiła dzieciom możliwość dokarmienia zwierząt. W Ogrodzie zrobiliśmy sobie krótką przerwę, w trakcie której dzieci napisały krótką notatkę z wycieczki. Oto przykłady:

„26.09.2015 byliśmy w Ogrodzie Botanicznym. Widzieliśmy dinozaury i zwierzęta takie jak: syrykatki, papugi, pawie, daniele, kozy i baranki. Bardzo nas zainteresowały prehistoryczne zwierzęta i informacje o Ogrodzie. Dowiedzieliśmy się m. in., że drapieżnym dinozaurem jest t-rex.”

M. Malczyk

P. Muszyński

 

„26.09.2015 r. byliśmy w Ogrodzie Botanicznym. Widzieliśmy podobizny dinozaurów i zwierzęta. Spotkaliśmy małe papugi. Dowiedziałem się, że ten Ogród mierzy 2 hektary. W trakcie zwiedzania spotkaliśmy mnóstwo turystów.”

 

E. Rogowski

 

Wycieczka okazała się bardzo ciekawa, a dzieci wracały z niej z uśmiechami na buziach.

 

K. Kaluzka

 

 

 ________________________________________________________________________________________

TROPICIELE  KSIĄŻEK 

NA  START!

5 października 2015 r.

rozpoczyna się

tegoroczna edycja

konkursu szkolnego

„Tropiciele książek na start”.

Konkurs polega na „tropieniu tytułów książek”. Co tydzień w szkolnej bibliotece wywieszany jest fragment książki.

ZAPTRASZAMY DO ZABAWY !!!!


klub moli książkowych zaprasza

 ________________________________________________________________________________________

Wycieczka do PKO BP – spotkanie z Pancernikiem

11 września wybraliśmy się na wycieczkę do Banku PKO BP, na spotkanie z Pancernikiem.

Zanim jednak doszło do spotkania z bohaterem Banku odwiedziliśmy oddział operacyjny, zobaczyliśmy obce waluty, dawne banknoty  i monety. Gościliśmy również w gabinecie Pana Dyrektora. Pani Renata – opiekun SKO – opowiedziała nam w jaki sposób można oszczędzać i gromadzić pieniądze na własnym koncie. Przygotowała dla nas krzyżówkę i łamigłówki.

Na koniec spotkaliśmy się z Pancernikiem i wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.

 Klasa III d

 

 ________________________________________________________________________________________

 

18 września wybraliśmy się z p. Małgosią do Muzeum. Podczas muzealnej lekcji dowiedzieliśmy się, jak mierzono czas na przestrzeni wieków.

Pani zaprezentowała nam narzędzia do mierzenia czasu – klepsydry, a także na slajdach zobaczyliśmy zegary słoneczne.  W prezentacji oglądaliśmy również różne zegary – duże i małe, budziki, zegary z kurantem i z kukułką. Następnie udaliśmy się do Sali Zegarowej, gdzie oglądaliśmy z dużym zainteresowaniem zgromadzone tam zegary – kieszonkowe, gabinetowe, kominkowe i inne.

Kolejnym punktem lekcji były zajęcia plastyczne – każdy z nas wykonał swój własny zegar.. Wszyscy pracowaliśmy z wielkim zapałem.

Na zakończenie podziękowaliśmy za piękną wędrówkę w świat zegarów i zadowoleni z pięknymi zegarami wróciliśmy do szkoły.

Marysia Kolesińska klasa 2a

 ________________________________________________________________________________________

 

 ________________________________________________________________________________________

AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

21-22 września 2015r.

            Przy współpracy z MCEE w Zielonej Górze nasza szkoła jak co roku wzięła udział w akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA”. Zaangażowane w akcję były klasy czwarte sprzątając teren szkolny i nie tylko.

                                                                     DZIĘKUJEMY J

Koordynator: Aneta Gałęzewska-Grysak

 ________________________________________________________________________________________

 

18 września uczniowie klas 3a, 3c i 3e wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w festynie Moto Radio Show organizowanym przez Radio Zachód. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności na rowerowym torze przeszkód, braliśmy udział w konkursach plastycznych, sprawdzaliśmy swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Czas umilał nam Lupo- maskotka policyjna. Do szkoły wróciliśmy z wieloma nagrodami, wzbogaceni  o  informacje związane z poruszaniem się po drogach publicznych. 

Jolanta Sztejna

Małgorzata Antkiewicz

Renata łado

 ________________________________________________________________________________________

 

„Kolory jesieni” – pod takim hasłem z inicjatywy Małego Samorządu,  uczniowie klas I-III przywitali pierwszy dzień  nowej pory roku.  23 września dominował kolor czerwony.

 

 ________________________________________________________________________________________

 

       Sprawozdanie z wycieczki do Pniew (MRU)

11.09.2015 o godz. 8.30 razem z klasą 3c wybraliśmy się do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego (w skrócie: MRU). Dojechaliśmy około godz. 10.00. Obie klasy od razu zobaczyły średniej wielkości czołg. Później serdecznie nas przywitał przewodnik. Z tego powodu bardzo się ucieszyłem J. Po krótkim wstępie ruszyliśmy w bunkry! Wtedy się dowiedziałem, że same drzwi od bunkrów ważą aż pół tony! Przewodnik oprowadził nas po bunkrach, a później schodziliśmy schodami 25 metrów w dół. Muszę się przyznać, że schodząc bałem się, że wypadnę, ale nic mi się nie stało J. Chodziliśmy wielkimi i ciemnymi tunelami. Na szczęście mieliśmy latarki. Dziwne było to, że o tej porze były tam nietoperze! Posłuchaliśmy też ciekawostek o nietoperzach. Na obiad dostaliśmy gigantycznego kotleta schabowego, frytki i dwie surówki. Na koniec byliśmy w Paradyżu, gdzie oglądaliśmy klasztor. Z wycieczki wszyscy wrócili szczęśliwi i zadowoleni.

Autor: Sebastian Grzywacz kl.3a

więcej...

 

 

 ________________________________________________________________________________________

 

Rok szkolny 2015/2016

1 2 3 4 5 6 7 8

 

 

Rok szkolny 2014/2015

 

1  2  3

Rok szkolny 2013/2014

semestr I

semestr II

 

 

 

Rok szkolny 2012/2013

 

<<<  -  1  2  3  4  5  -  >>>

 

Rok szkolny 2012/2013

 

<<<  -  1  2  3  4  5  -  >>>

 

 

Rok szkolny 2011/2012

 

<<<  - 1    2   3   4   5   6    8   9   -  >>>

 

 

 

Rok szkolny 2010/2011

 

<<<  -  1  2  3   4   6  7  8  9  10   11  12  13   14   15  -  >>>

 

 

Rok szkolny 2009/2010


 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 12  13  14  15  16   17

18  19  20


 

Rok szkolny 2008/2009

1. 12 września 2008
2. 17.września 2008 Odblaskowe pierwszaki

3. 26 września Polsko - Niemiecka Olimpiada Szachowa w Cottbus
4. Program "Poczytaj mi przyjacielu"

5. 11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości
6. Turniej z okazji Święta Niepodległości
7. Turniej Mikołajkowy 05.12.2008
8. Jasełka 2008
9. VII edycja konkursu BRD " „Bezpieczny w ruchu drogowym, z przepisami za pan brat.
10 dzień otwartych drzwi
11 Zakończenie roku szkolnego 2008 2009
 

Rok szkolny 2007/2008

1. Wzór stroju uczniowskiego obowiązującego w roku szkolnym 2007/2008
2. Nabór uczniów do klas pierwszych w roku szkolnym 2008/2009
3. Wywiad z nauczycielami, przeprowadzony przez uczniów klasa szóstych
4. Święto Niepodległości w naszej szkole uczczono bardzo uroczyście
5. Szkolne Jasełka 2007
6. "Bezpieczny w ruchu drogowym, z przepisami za pan brat" 2008
7. Konkurs "Moje Miasto Zielona Góra" 25.02.2008 r.
8. "Ortografia rzecznie łatwa, wciąż się myli szkolna dziatwa..."

Rok szkolny 2006/2007

1. Rozpoczęcie roku szkolnego

2. I Międzynarodowy Festiwal Szachowy Zielona Góra 2006-09-22/30
3. Logorytmika " Jesienią w lesie" 22 listopada2006r.
4. Mikołaj w sp1 06.12.2006 r.
5. Szkoła promująca zdrowie
6. Dyskoteka szkolna 11.02.2007 r.
7. Konkurs matematyczny "Kangur" 15.03.2007 r.
8. Rekolekcje 19-21 marca 2007 r.
9. Lubuska Olipiada Młodzieży - Szachy Sulechów 28.03.2007 r.
10. Joanna Soszyńska „Wczesne rozpoznawanie syndromu dziecka    maltretowanego i molestowanego – możliwości i rodzaje interwencji nauczyciela i wychowawcy”.
11. Kartki świąteczne.
12.Sprawdzian szóstoklasisty 12.04.2007 r.
13. Mistrzostwa Województwa lubuskiego Juniorów w szachach 08.05.2007 r.
14. "Przyroda i zdrowie" VII edycja konkursu 10.05.2007 r.

15. Międzyszkolny konkurs "Ada to nie wypada" 29.05.2007 r.
16. Wycieczka do Wrocławia klasy 2b i 2d 28.05.2007r.
17. Tydzień Promocji Zdrowia pod hasłem: „Droga do zdrowia”.01.06.2007
18. 01.06.2007r. Dzień Dziecka
19. Osiągnięcia uczniów II semestr 2006/2007 r.

20. Pasowanie na ucznia klasy I - 18,06.2007 r.
21. Zakończenie roku szkolnego klas VI 2007 r.



Rok szkolny 2005/2006

1. Turniej Mikołajkowy klas pierwszych 06.12.2005 r.

2. Sprawdzian próbny klas szóstych 13.12.2005 r.
3. Szkolne "Jasełka" 19.12.2005 r.
4. Spotkani e z dyrektorem najlepszych uczniów 10.02.2006
5.„ Czy książka może być przyjacielem człowieka?”1.03.2006 r.
6. Projekt "Palcem po mapie Afryki" 3.03.2006 r,
7. Sprawdzian szóstoklasisty 04.04.2006 r.
8. Pierwszoklasiści w Ratuszu 03.04.2006r.
9. Zakończenie roku szkolnego 2005/2006

 

informacje archiwalne (2004/2005)

1. Jedynkowy Turniej Bezpieczeństwa 18 września 2004r.
2. Mistrzostwa Zielonej Góry Szkół Podstawowych 29 września 2004r.
3. Halloween 29 października 2004r.
4. Mistrzostwa Pracowników Oświaty w Piłce Siatkowej 05.11.2004r.

5. Mistrzostwa Zielonej Góry Szkół Podstawowych w szachach 20.11.04
6. Dyskoteka szkolna 25.11.2004r.
7. Mikołajkowy Turniej Szachowy 03.12.2004 r.
8. Mikołajkowy Turniej Klas I 06.12.2004 r.

9. Szkolne Jasełka 22.12.2004 r.
10. Dyskoteka szkolna 27.01.2005r.
11. Rejonowy Konkurs Matematyczny 05.03.2005 r.
12. Konkurs matematyczny "Kangur" 17.03.2005 r.
13. IV Szachowe Mistrzostwa Szkoły 25.02-18,03.2005 r.
14. Dzień Samorządności Europejskiej  21.03.2005 r.

15. Dzień Otwartych Drzwi 23.03.2005 r.
16. Egzamin klas szóstych 05.04.2005 r.
17. VI Mistrzostwa BRD szkół Zielonej Góry 21.04.2005r.
18. Szachy- Finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży Gorzów 22.04.2005r.
19. Wojewódzki Finał Konkursu BRD, Wiechlice 13 i 14 maja 2005 r.
20. Konkurs pt. " Świat za 50 lat" 19.05.2005r.
21."Bezpieczny w ruchu drogowym, z przepisami za pan brat"  04.06.
22. Konkurs klas trzecich p.h. "Moje miasto Zielona Góra" 07.06.2005r.
23. Zakończenie roku szkolnego 2004/2005
24. Rozpoczęcie roku szkolnego 2005/2006


informacje archiwalne (rok szkolny 2003/2004)

1  2   3  4  5   6  7  8  9 10  11  12  13  14

 
 
 
 

 

 

Bez nazwy